Ogrodnictwo

k.kwiat13ak.kwiat12ak.kwiat11a

Umówiona firma ogrodowa nie przyjechała. Mieliśmy uzgodnić warunki pracy i płacy. Czy to pierwsza firma chce się nachapać i się nie narobić? Nie. Facet od dokończenia mojej dróżki oraz krawężnika tylko z jednej strony, rozsypania kory i ułożenia i rozsypania kamieni, zaśpiewał 4tys$. Chory. Kilka dni pracy, moje materiały i w większości moje narzędzia, on chce za samą robociznę 4tysie. To praca dla 3 facetów na 3 dni. Dzień liczę 6-7godzin. 7hx3dni=21h x3os= 33h

4000:33h = 121,21$/h

Nieźle sobie wykombinował.

Jestem kobietką i krawężnik ułożyłam w ciągu jednego dnia, w przerwach piekłam kajzerki. Facet ma więcej siły i jeśli tym się na co dzień zajmuje nie potrzebuje myśleć jak, gdzie i co.

Będę kończyć sama backyard.

Ci co dziś mieli przyjechać mieli być od front yardu. Wychodzi na to, że i na froncie sama będę musiała posprzątać, do cięższych prac weźmiemy robotników ze stójki. 2 facetów na kilka godzin 20$/h. Zawsze to taniej.

Dziś kupiłam kwiatuszków i krzewów. W miejsce wymarzłych krzewów już posadziłam nowe.

Pozbierałam gałązki z jednej strony front yardu. Podmuchałam po wichurze i nadałam trochę wyglądu ale tylko z jednej strony. Za duża działka, żeby zrobić w ciągu kilku godzin. Oczywiście robiłam przerwy na kawkę.

Ostatecznie, wymordowałam się. Po prysznicu MM bardzo nieśmiało zaproponował zamówienie pizzy. Po zastanowieniu przystałam na propozycję. Miałam ochotę na piwo, ale tak na sucho pić nie bardzo wypadało. To była wspaniała decyzja. Wypiłam dwa piwa i zjadłam calutką małą pizzę. Smakowała wyśmienicie, dodatkowo zamówiłam ananas. Super, super i jeszcze raz super.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s