Fryzjerka

Po powrocie z pracy, rozmawiając z mamusią na Skype – mamusia doprowadza mnie do szaleństwa, płacze że bolą nogi, kręgosłup i nie może chodzić, siedzieć, leżeć. Przez łzy opowiada, że posadziła ogórki na grządkę i teraz ją wszyyystkooo boliiiiii😢😢😢😢😢. Na pytanie po jaką cholerę ty to robisz – bo nie mogę jeść sklepowego. Oj tam, oj tam. Tabletki od bólu nie przyjęła i takie tam wmówki. No potrzebuje zainteresowania, to ja wiem, ale nie mogę siedzieć na skype cały dzień i każdego dnia i wysłuchiwania co ją boli, jak boli, jak długo boli …. Starsza jak zajeżdża do mamusi to chrzani o swoich dzieciach, o koleżankach z którymi się spotyka i sukienkach zakrywające pośladki. Starość we włosach, w głowie “młodość”. Młodsza po pracy, pracuje w domu na kompie i zna każdą kostkę mamusi, ma dość. Ja wysłuchuję, tłumaczę krzyczę, proszę. Jutro nie zadzwonię, muszę odpocząć od swojej matki. Nie odbiorę skypa, nie umrze, szybciej mnie wykończy terorystka. Wiem, wiem, jadę na ponad miesiąc, będę u mamusi każdego dnia, ale też wiem, że będzie spokojniejsza.

A więc, będąc na skype z mamusią usmażyłam naleśników, z serem. Jutro zawiozę córci, na czwartek zamówił synuś lecz z dżemem.

Zmęczona pracą, skypem i z pełnym brzuchem usnęłam na kanapie. Tel obudził. Fryzjerka zadzwoniła z pytaniem czy mogę być wcześniej, niż o umówionej godzinie.

Patrzę w lustro z lewej, prawej i na wprost strony i … nie obcięła, no nie obcięła tak jak jej pokazałam na zdjęciu. Znów (co jakiś czas tak robi) odwaliła chauturę. Dobrze że włosy mają to do siebie, że rosną. Za krótko mnie obcięła, jest mniej niż OK.  Następnym razem będzie lepiej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s