Poduszka

Czasami wstaję z bólem kręgów szyjnych. No cóż, mówi się starość nie radość. Ale…przecież młodzi ludzie też mają problemy ze snem. Budzą się “połamani”, starają się wyprostować, nogi, plecy, szyję i inne części swego ciała. Mówi się źle spałem, przewiało, nadciągnąłem, złapał kurcz. Dlaczego to nie tyczy się starszych osób? Ot i nie wiem. Czy staremu musi zawsze coś boleć? Moja mamusia twierdzi, że tak, wszystko się zużywa. Ma rację ale nie do końca. 

Moim zdaniem, nasza DUSZA się nie zużywa, ONA nie ma wieku. Zawsze jest taka sama. Bez względu w jakim jesteśmy wieku, wciąż wydaje się, że bedziemy mieli tyle lat co w danej chwili. Mając 20, 30, 49lat cały czas mamy tyle samo lat, a więc w sumie nie wiemy ile, jedynie kalendarz nas informuje o upływającym czasie. My gdzieś tam … jesteśmy zawieszeni. 

W więc, aby te kręgi szyjne nie dokuczały, kupiłam następną poduszkę do kolekcji. Mówię kolekcji, ponieważ, mam ich wiele z gąbki, bez gąbki, z bąbelków i bez, pierza, sztuczne waty, różne kształty i ….. najlepiej czuję się jak śpie na płasko. Terapeuta zabronił, mam spać na poduszce, nie wiem jak to zrobić, jeśli jeszcze takiej jaka by mi odpowiadała nie wymyślono. Dzisiejszej nocy wyprobuję nową, terapeutyczną, ewentualnie zwrócę do sklepu. 

Leżę na tej “terapii” i nie czuję się najlepiej, wydaje mi się za wysoka. No przemęczę się, przekonując siebie, że jest wygodnie. A wcale tak nie jest.

June 3 9:27pm 

Niestety nie przekonałam się do terapeutycznej poduszki. Na dzisiejszą noc oddałam MMowi. Niech sprawdzi, możliwe, że jemu będzie odpowiadać. Z jednej strony jest chłodzona, on takie lubi i jednak dla mnie jest za wysoka. Wzięłam inną ze swej kolekcji. Zobaczymy. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s