Mam to co lubię, lubię to co mam

Plany na dziś? Praca na yardzie to pierwsze. Drugie praca na yardzie, po …..dziesiąte jak wyżej, praca na yardzie. Z rana jeszcze nie jest gorąco, 26C muszę za chwilę zaczynać, dać możliwość organizmowi powolnego oswajania się z temperaturą. I kiedy dojdzie do 37 bedę ja ryba w wodzie. No prawie. 30 minut ciężkiego równania gruntu i odpoczynek. Nie jest łatwo mimo narzędzi i wiatraka, który miele ciepłe powietrze. 

Frappuccino z lodem dla ochłody i znów do kilofa. Najpierw muszę ziemię zruszyć kilofem a jak natrafię na głaz lub duży kamień, to aż iskry się sypią, a w dłoniach przechodzą prądy. Nie wiem jaką energię wytwarza siła uderzenia w masę i na pewno to jest zależne od napędu tej siły ale, coś tam wytwarzam. Teraz zastanawiam się czy ma to jakieś znaczenie dla świata. Prądu nie wytwarzam, mój yard zmienia się na pewno, nie dzięki tym iskierkom lecz moim mięśniom. 

Co raz częściej odpoczywam. Słońce wyżej, robi się gorąco.

1:15pm 

Nie mam pojęcia jak schodki zrobić, aby ziemia się nie osuwała. Mam specjalny żwir, mam wielkie kamienie ale to na poziom. Co na pion? Na podtrzymanie? Czy wystarczy zabezpieczenie materiałem tekstylnym i metalowym krawężnikiem? Nie wiem. Poszukam na youtube, może mają jakieś sensowne rozwiązanie. 

Youtube nic nie ma co by mnie interesowało, wszystko jest wzmacniane zaprawą cementową. Zrezygnowałam z takich rozwiązań. Wykombinuję coś sama, już mam pomysł, muszę przemyśleć. Jak na razie to burza wygoniła mnie z yardu. Najpierw grzmoty i oczekiwałam deszczu. Czarne chmury krążyły na niebie w oddali. Deszczu nie było, grzmiało blisko i strasznie. 

Pochowałam narzędzia i schowałam się w domu, a że pora jeszcze wczesna, to posprzątałam cały parter. Kurze, odkurzanie, w kuchni szafki i blaty. Poprałam też poduchy piesków. Jak zwykle oglądałam “House”. Odcinki powtarzane, mi nie przeszkadza. 

Zawsze powraca się do tego co się lubi. Lody się nigdy nie przejedzą, jedynie trzeba je jubić. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s