“Odkurzacz”

Chyba jestem odkurzaczem, wsysam wszystkie zamartwienia: Dana z Canady-problemy, starsza siostra-problemy, mamusia-będzie miała, zwariowała pranie dziś robiła jak gdyby robiła za praczkę, córcia-zmartwień nie ma ale za to szalone pomysły, jeśli je urzeczywistni, będą problemy, Sandra-złamała nadgarstek, potrzebuje pomocy, a ja nie jestem w stanie jej udzielić. Jestem zmęczona, muszę pomyśleć o sobie. 

Dana obchodziła nie dawno którąś tam rocznicę ślubu. Wydawało się, że wszytko w najlepszym porządku. Zgodnie gotowali i pieścili swoich dorosłych synów pidczas mojej u nich wizyty. Niańczenie się z dorosłymi facetami nie przypadło mi do gustu, tym bardziej, że starszy syn skrzyczał matkę w mojej obecności. Znamy się bardzo długo, nie omieszkałam wypowiedzieć zdanie na ten temat. Dla nich codzienność dla mnie brak kultury i szacunku. Wtedy wydawało się, że wszystko w porządku, może i było, na obecną chwilę nie jest, mąż Dany zakochany, bynajmniej nie w niej. Nie chce już z nim dzielić swego życia i łoża. Boi się o swoją przyszłość. Co będzie? Zapewne nic dobrego, Dana myśli o rozwodzie. 

Starsza, zięć nie potrafi bawić się ze swoim synem. Drażni się z nim, mały płacze bo nie rozumie żartów. Wykręca rączki dziecku niby w żartach, mały z bólu płacze. Okazało się, że w ten sposób był on sam karany gdy był dzieckiem. Siostra ma pełne ręce roboty.  Jeszcze wieke innych spraw jej się pogmatwało. 

Córcia, pomysł jak najbardziej do zrealizowania. Czy po zakończeniu go nie wpadnie w depresję? 50/50. To jest na razie pomysł i niech na tym to poprzestanie.

Sandra, nadgarstek złamała na lotnisku w Niemczech. Ma założony gips i czeka na mnie. Nie mam siły spotyjać się z kimkolwiek. Nie ważne, śniadanie, lunch czy diner. 

Do zmroku siedziałam na decku. Tak szybko ciemnieje. 

Do łóżeczka położę się wcześnie. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s