Pracowicie

5am

Przygotowania do świąt idą powolutku. Jedynie posmażyłam pieczarki i kiszoną kapustę na nadzienie do pierogów. Dziś po pracy będę kleić pierogi. Zamrożę. Resztę dań szykować będę w piątek, sobotę i niedzielę. Lubię świeże to pierwsze, drugie – można jedzonkiem cieszyć się dłużej. Nie lubię podgrzewanego lub zamrożonego.

Wyszorowałam lodówkę, robiąc więcej miejsca w lodówce. Trzeba też przejrzeć zamrażarkę. Co zostawić i zużyć, na święta. Czeka mnie odkurzanie i lakierowanie podłóg. Uwielbiam jak są jak lustra. 😁 Nie jest to ciężka praca ale zawsze . …. trzeba się naschylać, za czym mój kręgosłup ostatnio nie przepada. Znów mam mrowienie w palcach u prawej stopy. Nikomu nie mówię bo mnie skrzyczą. Ale obiecuję, dziś zrobię gimnastykę na kręgosłup.

Godzina już “łóżkowa”, nie dawno skończyłam gotowanie pierogów, dziś 90 szt. Nie liczę 35szt. malutkich do barszczyku.

5 thoughts on “Pracowicie

 1. Hm, na pierogach stoi twój dom. Podziwiam. Na moim blogu znajdziesz uzbeckie. Specyficzne. Ja lubię. Ale nie ma to, jak pierogi z kapustą i grzybami (leśne z pieczarkami). Robię się głodna idę pomyszkować w lodówce. Ale, czy ja tam coś ciekawego znajdę. Jestem niejadkiem. Chyba zrobię surówkę z tej czerwonej połowy kapusty.

  Like

   • O nieee, to straszne, ale ja jestem uzależniona (jedyne uzależnienie) od cukru. Kocham słodkości, ciasta z bitymi śmietanami, kremami. Krysiu wypróbuj mój przepis na czekoladowiec z daktylami. Wpis z 25 stycznia (pamiętam, bo dzień przed urodzinami). Największa rozkosz podniebienia. Kocham kwaśne osypane cukrem żelki. A posturę mam w genach po mamie (ona ma zaledwie 30 kg)

    Like

   • Oj, nie jesteś. Kocham słodycze. A tak mało przyjemności mamy, że postanowiłam nie walczyć z tym, jak Twoja koleżanka, co to proszku do pieczenia się wystrzega, nawet odrobinki.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s