Drugi dzień świąt

U mnie nie ma drugiego dnia świąt. MM już wczoraj poleciał do pracy. Poczułam się samotnie i aby nie wpaść w smutek, wyszłam na yard zbierać gałązki, stare suche pojedyńcze liście, podlać trawę od frontu. Chodziłam i podziwiałam tulipany kwitnące, dotykając i gładząc ich płatki. Każdego dnia zakwita więcej kwatów i krzewów. Ciszę się jak małe dziecko. Kwiaty i kolory lubiłam odkąd sięgam pamięcią.

Dzisiejszy dzień nie spędziłam, niestety, relaksująco. Pracująco. Odwiedziłam również fryzjerkę, robiąc się na bóstwo. Oh. 😁

6 thoughts on “Drugi dzień świąt

 1. Myślę, że w ogóle coraz mniej ludzi świętuje Wielkanoc rodzinnie, tradycyjnie, religijnie. Traktują to jak po prostu lekko przedłużony weekend, do którego się ani specjalnie nie przygotowują ani go nie celebrują. Sporo osób na Wielkanoc po porstu wyjeżdża. O “drugim dniu świąt” można więc chyba jedynie mówić w grudniu…

  Like

  • W stanach nie ma drugiego dnia świąt wielkanocnych, podobnie z Bożym Narodzeniem. Wielkanoc jest bardziej nastawiona na dzieci, w Polsce też obecnie można zauważyć zapożyczoną tradycję, szukania jajek wielkanocnych w parkach. Uwielbiam święta, drugi a nawet trzeci świąt ale…jest krótko, szybko i tak być musi. Życie pędzi i nie pozwala na rozleniwianie się w fotelach i na kanapach.

   Like

 2. U mnie w Gdańsku, wczorajszą pogodę można by określić alkoholowo-brydżową, psa nie wyrzucisz z domu, lało i padało, mżyło i siąpiło, a przy tym przenikliwy wiatr, taki do szpiku kości. Brr, cóż alkoholu nie lubię, nigdy nie piję, mam to w genach po mamie i dziadku, na brydżu nie znam się ni w ząb i tak wylądowałam w łóżku. hm.. z kocurkiem syjamskim, moja miłością Kleofasem i dobrą książką- lekko babska psychologia (tylko kobitki zainteresuje). Krysiu masz we mnie wierną czytelniczkę. Pozdrawiam (u Ciebie chyba już wieczór)

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s