Człowiek uczy się całe życie👁👁, 👀, 👩‍💻👨‍💻🎓🎓🎓🎓

Ogrom wiadomości w internecie jest nierzetelnych, wyrywkowych, nieprawdziwych itd…

Nikt nie sprawdza, nie kontroluje języka mediowo-internetowego. Język polski został zepchnięty na margines i w użyciu jest język, nie mający nic wspólnego z polskim słownictwem i został zastąpiony slangiem.

Aby nie być odpowiedzialnym osobiście za dziwny wytwór wiadomości z kraju lub ze świata pan “redaktor” podpisuje się bp, so, bo. Przypuśćmy, że to inicjały, które także powinny skłonić owego “redaktora” do rzetelnego napisania reportażu, wiadomości lub wzmianki o czymś tam. Czytelnikami jest całe społeczeństwo a więc i dzieci, które dopiero uczą się i nabierają doświadczenia.

Obejrzałam filmik o nie myciu mięsa przed obróbką termiczną. Ojej jak to pięknie brzmi, ale już zapomniano, pominięto poinformować czytelnika lub widza, o pochodzeniu bakterii.

Doszłam do wniosku … jeśli te bakterie występują na kurczaku, to w takim razie skąd i w jaki sposób na tym mięsie się znalazły.

Czy bakterie skaczą ze zlewu na kurczaka podczas mycia miesa?

Kurczaki karmione antybiotykami nie powinny zawierać bakterii. A podobno zawierają!!!

Czyżby przy obróce kurczaka do sprzedaży nie zachowywano zasad BHP?

Film/wideo nie odpowiedział na moje pytanie, nie rozwiał moich wątpliwości. I to jest właśnie nierzetelność…naświetlić jakiś problem i zamknąć usta, niech czytelnik sam poszuka w internecie lub babci spyta, jak to kiedyś bywało.

5 thoughts on “Człowiek uczy się całe życie👁👁, 👀, 👩‍💻👨‍💻🎓🎓🎓🎓

 1. Też czytałam o tych kurczakach i bakteriach, że podczas mysia rozbryzgują się po kuchni ha ha. Niczego teraz nie wolno, bo wszędzie zagrożenia. Masło kiedyś niezdrowe, a teraz zdrowe. Sól niby podnosi ciśnienie, a dziś usłyszałam, że to guzik prawda. Jak żyć?

  Like

  • Badania z przed 40-30 lat idą do kosza a to dlatego, że leci produkcja np. kurczaków. Rosną w tempie błyskawicznym i nie ważne czy zdrowo odżywiane(trzeba sprzedać). Pomidory podlewane chemią też kwitną i dojrzewają jakby wyskoczyły z pod jakiejś foremki, podobnie z innymi owocami i ważywami. Sól, cukier czy jemy czy nie i tak chorujemy i umrzemy. Wszystko w granicach rozsądku należy stosować, bo musi być zachowana równowaga a napewno dożyjemy …. do śmierci. ☠️💀☠️💀👽

   Like

 2. Kurczaki… poszukuję kurczaka, na którym da się ugotować rosół, ale taki prawdziwy, złoty 😉 A poważnie – rosnąca ilość wegetarian może jest pochodną podłej jakości mięsa? Ciekawe, czy dałoby się to jakoś zmierzyć – ile razy człek musi struć się chemicznym mięsem, by organizm odmówił przyjmowania tegoż? Bo po wstręcie człowiek szybciutko dorabia ideologię, że cierpienie zwierząt – jakby całe świadome życie o tym nie czytał…

  Like

  • A roślinki również cierpią – soczek z nich po przełamaniu, przekrojeniu wypływa. Człek musi coś żreć aby żyć. Toż piaski nie da się orzegryźć, chociaż….kurki piasek jedzą. 🤣
   Wege nigdy nie będę, chociaż bez mięska też mogę żyć. Muszą być ziemniaki i mleko😁

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s