Przeczekać…

Zimny wiatr i temperatura na zewnątrz dochodząca do 0ºC, nie sprzyja spacerom, a i w domku jakoś nie chce się mi jeszcze demolować łazienki. Plany można powiedzieć, że już są, ale przy demolce będzie sporo kurzu. Okno trzeba by otworzyć,  a na zewnąrz zimno. Powieje, zachoruję a tego mi nie trzeba. Dostałam kartkę z przypomneniem o zgłoszenie się na badania. Odkładam trochę, lecz odkładanie mi nie sprzyja. Muszę zadzwonić i ustalić termin.

D. z Canady zakończyła 2020 i rozpoczęła Nowy 2021 rok z nie miłymi wiadomościami zdrowotnymi. W moim domu jedne tragiczne, szczęśliwie się zakończyły (jak na razie). Inne nie miłe zdrowotne rozpoczęły. U mojej mamusi, stwierdzam że demencja, jest ogólnie ok. Z dodzwonieniem się do mamusi jest ogromny problem. Udało mi się dodzwonić po świętach. Dzwonienie nie jest uciążliwe, kiedy jestem na komp. To tylko w telefonie naciskam skypa. A, że mam dwa iphony, to jeden kończy dzwonić – drugi naciskam. To co mam zrobic na laptopie, robię i nikt na tym nie ucierpi. Wczoraj dzwoniłam coś około 300 razy. Możliwe, że mamusia spała lub tv oglądała. Dziś ma rozładowanego ipada lub wyłączony internet, więc po kilku próbach połączenia się, zrezygnowałam.

Na stronach agentów nieruchomości nic się nie dzieje. Wszyscy jakby czekali na lepsze czasy. Lepsze czasy raczej nie nadejdą. Ludzie pracę tracą, covid szaleje, szczepionka miała pomóc a coś z nią nie tak. W Canadzie w pewnych grupach społecznych wstrzymano podawanie szczepionki, wiem to z “pierwszej ręki”. Media milczą. Suma sumarum, nieruchomości zamrożone, nie ciekawy czas dla kupujących i sprzedających. Oczywiście ceny szybują tylko …. nikt nie walczy o zakup domów.

Walczą raczej zwolennicy prezydenta. Oglądając ( w końcu włączyłam tv) doniesiena z kapitolu to widziałam, wzburzony ziejący nienawiścią tłum. Widziałam też rozbawionych, żądnych rozgłosu ludzi, śmiem nawet powiedzieć, że im nawet nie zależało na jednoczeniu się z tłumem i z chorą ideą przewodzącej tłumowi. Tłum rządzi się swoimi prawami wystarczy otworzyć książkę socjologii, rozdział – masa….aby to zrozumieć lub jeszcze bardziej w umyśle namącić.

Oczywiście tłum musi mieć zapalnik i swojego przewodnika lub przewodników. Nie trzeba szukać …stał na czele na podium. Dokonał swego i zniknął. Nie potrzebnie ludzie zginęli, ale jeśli nieremormowalni to, może nie ma czego żałować. Każdy ma swój rozum i możliwość podjęcia decyzji.


Dziś mam randkę z MM. Muszę wyglądać jak milion dolarów. 😁

6 thoughts on “Przeczekać…

  • Zaznaczyłam w poście “w pewnych grupach społecznych”.
   Dlatego nie spieszę się z zaszczepieniem. Unikam skupisk ludzi, omijam wielkim łukiem tych co muszę mijać, dbam o higienę. Oczywiście, że mogę się zarazić, ale czy szczepionka da mi 100% gwarancji że nie zachoruję? Czy da mi 100% gwarancji, że nie przejdę powikłań poszczepiennych w okresie 6miesięcy po i wcześniej? A lekarze stwierdzą, że zaniedbałam coś i wyprą się że to nie po…. Nie należę do anty…, po prostu …. poczekam.

   Like

   • Elunia, co ma być to będzie. Wiemy, że wirus jest zdradliwy i ludzie umierają. A szczepionka? Nic o niej nie wiemy. Rzucili na rynek i niektórych prowadzą jak bydło na sznurku do szczepienia. Szczególnie seniorów tych po 75 i starszych. Tych w domach “seniora”. To mi wygląda jak testowanie szczepionki. Ale to jest moje odczucie, moje zdanie.

    Like

   • Każdy musi się sam podjąć decyzję. Media podają co podają, odobiście nie mam zamiaru wzorować się na królowej czy na jakimś polityku, że się zaszczepił. Mogę jedynie podejrzewać, że robią to po publiczkę, aby zachęcić społeczeństwo. W razie powikłań ty nie będziesz miała takiej opieki medycznej jak królowa. Możliwe że ona nigdy powikłań nie będzie miała, ty również nie. To jest ruska ruletka. No ale ja dobrowolnie w ruletkę ruską nie zagram. Poczekam. Jest też taka możliwość że dobrowolnie pójdę się zaszczepić, ponieważ bezszczepionkowców do samolotu nie będą wpuszczać.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s