Klucze nr 2

Dlaczego klucze są ważne?

Zawsze zostawiłam klucze od mojej nieruchomości młodszej siostrze lub mamusi. Teraz mamusię pomijam, przełoży i zapomnij. Chociaż ja mam dodatkowy komplet kluczy. Nigdy nie można niczego przewidzieć.

Wprawdzie woda, gaz, elektryka, internet odłączone ale nigdy nie wiadomo.

Teraz młodsza nie może znaleźć kluczy. W trakcie remontu, meble zmieniały miejsca a z nimi i zawartość szuflad.

Klucze są niezmiernie potrzebne. Młodsza będzie przechodzić procedurę jodowania i najlepiej jeśli kwarantannę 3-4 tyg. odbyła w odosobnieniu.

Więc, wyszłam z propozycją pomocy.

Na ten okres zamieszka w moim domu. W swoim domu siostra zostać nie może.

Teraz mam akcję, dzwonienia i wysyłania emailu do fachowców.

Do 3 lipca wszystko musi być uruchomione w moim domu. Gaz w piecu, woda ciepła i zimna w kranach, elektryka w żarówkach, internet w przewodach.

Szwagier musi wszystkiego dopilnować, w końcu swoją żonę w moim domu zostawi i ma się ulotnić.

Jak siostra jodowanie zniesie, nie wiadomo.

Co dalej z jej zdrowiem, również, wielki znak zapytania.🙁


Dom będzie już przygotowany na mój przyjazd. A kiedy pojadę? W tym roku na pewno, dokładnego terminu jeszcze nie ustaliłam.


Nowember 7th, 2021

Gdyby ktoś mi powiedział, że po jodowaniu można chlać wódkę i skakać pod sufit w klubie nocnym, to bym nie uwierzyła. Działo się i to na moich oczach. Przy obcych ludziach obgadywać własną matkę, i z niej się naśmiewać, gdybym nie usłyszała też bym nie uwierzyła. Resztę przemilczę

11 thoughts on “Klucze nr 2

  • Gdy siostra o tym zabiegu poinformowała, zaczęłam czytać i powiem, że nie wiem. Przy jodowaniu połyka się tabletki i pacjent jest napromieniowany jodem. Jod z pacjenta promieniuje i dlatego musi być w odosobnieniu.
   Nie chce wprowadzać w błąd, w internecie na ten temat jest bardzo dużo artykułów.
   Moja wiedza o chemii jest również z internetu, więc nie powinnam podawać różnic i oby nigdy nie trzeba było sięgać po takie informacje. Pozdrawiam

   Liked by 1 person

   • Wiesz, zapytałam, bo ja kiedyś też przyjęłam jakiś pierwiastek, ale to było przed badaniem tarczycy, wtedy ona inaczej świeci w trakcie robienia rtg, ale że jest coś takiego jak jodowanie….aż muszę poczytać.
    Jak ja miałam to badanie, to też brat nie przychodził ze swoją malutką wtedy, córeczką. Dla bezpieczeństwa. Pozdrawiam.

    Like

   • Na temat jedowania nie miałam żadnej wiedzy. Mnie to nie dotyczyło, więc nie szukałam żadnych informacji. Aż… żeby móc pomóc i rozmawiać z siostrą na temat jej choroby (a u mnie nie ma temató tabu) musiałam sięgnąć do internetu. Mam pewną wiedzę o chorobie i procedurach dotyczących jodowania i kwarantanny. Siostra jest bardziej „otwarta” i wiem, że czuje moją pomoc nie tylko w udostępnieniu jej mego domu. Promieniowanie jodem jest uzależnione o stężenia dawki jodu w tabletce.
    Siostra przeszła wszelkie badania i jeśli jod nie pomoże, czeka ją operacja. 😢. Wolałabym aby operacji nie było ale nie ma innego wyjścia.

    Like

 1. Czytam o jodowaniu, super że siostra ma się gdzie skryć w tym czasie. Mam nadzieję, że ta kuracja jej pomoże i pozytywne efekty będą nie długo widoczne. Pozdrawiam 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s