To było …..

 

Po nocnym napadzie na sklepy i zakłady, opublikowano alarm …pozostania w domu…

Najazdy na sklepy i inne zakłady były zorganizowane grupowo. Podjeżdżało kilka samachodów, huligani wybijali szyby, wbiegali do sklepu i niszczyli co było pod ich ręką. Grabili, a więc pakowali do wózków sklepowych, co się dało. Pakowali do samochodów i odjeżdżali. Po pierwszych grabieżcach, nadjeżdżali następni. Nie było policji. Nie przyjechała i nie zabezpieczała pracujących w sklepie. Zniszczone w office komputery, na hali sklepowej kasy, poniszczony towar.

W tamtym momencie był tam mój syn, jego komputer roztrzaskany. Zdąrzył uciec po pierwszym najeździe. Nic mu się nie stało, ale kontakt wzrokowy z rozwcieczonymi grabieżcami, przeżywa psychicznie.

To nie był żaden protest w związku z zabiciem/zamordowaniem George’a Floyda, to było niszczenie i rabowanie mienia przez młodych mężczyzn w wieku 16-20lat.

Floyd był dobrze zbudowanym mężczyzną, więc nasuwa się pytanie. Czy tak bardzo panowie w mundurach się go bali, że musieli zabić za nieudowodnioną kradzież?

Następna bezsensowna śmierć pociągnie za sobą inne.

11 thoughts on “To było …..

  • Niebezpieczne zachowania. W przypadku zdarzenia mojego syna nie było podpalenia. W innych miejscach niestety ale spłonęły nieruchomości i inne mienie. Młodzi ludzie pozbawieni są przyszłości (lockdown jest odpowiedzialne za to)nie mając nic do stracenia gotowi są na wszystko. Więzienie zapewni jakiś byt, wolność w wielu przypadkach chodnik – materac, restaurację – śmietnik. Smutne.

   Liked by 1 person

  • Do rozruby nie trzeba prowokacji. Wystarczy szalony pomysł i ….młodość. Myślę, że w większości media prowokują.
   Szczerze mówiąc, jestem zmęczona ciągłym bombardowaniem informacjami o protestach. Winny zostanie ukarany i niech tym zajmie się wymiar sprawiedliwości. Dlaczego nikt nie protestuje kiedy w protestach tracą życie inni ludzie?

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s