Bułeczki z niewypałem

Dziś miałam pracowity dzień.

MM pojechał do biura, coś mu na łączach internetowych przerywało. Okazało się, że to serwer biurowy wariował.

Postanowiłam, że zajmę się sobą. W pierwszej kolejności poszły włosy. Znudził mi się jasny kolor. Zawsze mam w domu zapas farb i nie przeszkadzało mi, że 7-go mam wizytę u fryzjera. Najpierw położyłam farbę na odrosty. W drugiej kolejności poszły w ruch brwi. W trzeciej kolejności nałożyłam farbę na końcówki włosów.

Efekt końcowy zadawalający. Brwi i włosy wyglądają perfekcyjnie. Fryzjerce zostawiłam podcięcie włosów, no i może pasemka.

Zadowolona z siebie rozpoczęłam prace z ciastem drożdżowym. Nie rozumiem dlaczego nie trzymam się jednego sprawdzonego przepisu ale muszę zawsze wygrzebać “coś”, co nawet koło przepisów nie leżało.

Nigdy nie dodawałam oleju do ciasta drożdżowego, no jeśli trzeba – to trzeba. Wyszło 16 bułeczek… tylko jakieś dziwne w smaku. Zjadliwe. A że sera mi jeszcze dużo zostało, to ciasto drożdżowe zrobiłam bez oleju. Na dno foremki położyłam część ciasta, przykryłam je twarogiem,  a to przykryłam wałeczkami ciasta. Ten dziwaczny sernik jest lepszy od bułeczek.

Lepszy ale …. w sumie ze swoich dzisiejszych wypieków nie jestem zadowolona.

Oczywiście, że wszystko zostanie zjedzone ale mi chodziło o zjedzenie przez duże Z.

Dobrze, że koniec tygodnia.

Będę trzymać się z dala od piekarnika😁😁😁

7 thoughts on “Bułeczki z niewypałem

    • Ochotę to ja mam do pieczenia ale przekonałam się …zanim zacznę coś piec muszę być w dobrym nastroju. Dziś byłam bllllleee plus brak cierpliwości i takie to wszystko wyszło. Zjadliwe. Ta bułka z serem smaczniejsza od bułeczek. Spodziewałam się zakalca a tu niespodzianka. Nie ma zakalca. A może to ja wybrzydzam bo mój zajada i bułeczki i to ciasto z serem i tylko chwali jakie to smaczne. A może po prostu nie chce mnie denerwować? Bo oprócz bułeczek nic nie ma do żarcia w domu. Odmrożony kurczak leży cały dzień a ja ani rusz, nie mam ochoty na gotowanie.

      Liked by 1 person

    • Hahaha no ale paznokci Eluniu nie zrobiłam. Muszę odczekać trochę, bo po tipsach płytka paznokcia jest słabiutka. Nawet pomalować nie mogę. Ehhhh co za życie😁😁😁😁

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s