Pieczenie chlebka

Chlebek jaki jest wszyscy widzą. Ostatnio piekę wg jednego przepisu. Szukałam. Wszystkie chleby jakie do tej pory piekłam, były smaczne. Ten przepis najlepszy i expresowo się robi. Nie będę was zamęczać przepisami, ci co pieką mają swoje wypróbowane przepisy. Dziś również dokarmiłam zakwasy – pszenny i żytni. Następny chlebuś zrobię żytni. Rośnie też ciadto na drożdżowe bułeczki. Przy organizacji lodówki, stwierdziłam, że jest za dużo słoiczków z końcówką dżemów. Zużyję dżemy jako nadzienie do bułeczek.

Dzisiejszy dzień jest moim dniem bez określenia, bez nazwy. Nazwałam ten dzień : DZIEŃ😁

11 thoughts on “Pieczenie chlebka

  • Jeśli masz maszynę do wypieku chleba, to już 50% pracy za Tobą. Nastawiam na dough i kręci, kręci…urośnie i jeszcze zapiszczy że skończyło. Przekładam do foremki. czekam 30-40 minut i do piekarnika. Pyszności bez porówniania z tostami. Nie cierpię chleba tostowego. MM nie jadł chleba i bułek. Teraz? Zajada się moim chlebkiem i bułeczkami. Jakieś czary czy co?

   Liked by 1 person

   • Warto rice cooker, warto do chleba również. W maszynie do pieczenia
    chleba wygniatam każde ciasto. Kupiłam za 67$ kilka lat temu. To żadna kosmiczna cena a jaka pomoc. Ryz wsypujesz i gotuje się, warm trzyma 24 godziny, dłużej nie sprawdzałam. A ile zaoszczędzonego czasu gdy maszyny pracują.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s