Nic dobrego…”koszenie drzew”

Moje sprawy nie są jak na razie do rozwiązania. Nie tylko cofają się ale pogarszają.

Mogę powiedzieć życie to jest straszny pierdolnik.. przynajmniej u mnie.

Z tych dobrych spraw.

Jednak wycieliśmy kilka drzew na działce. Magnolia bardzo rozłożysta i pnąca się do niebaaa, poszła na pierwszy ogień. Następne drzewo o małych drobniutkich liściach, rosło pochyło i wykręcony jakby był chory pień drzewa. Dwa wysokie dębowe oraz dwie wysokie sosny od ulicy. Kilka drzew straciło swoje rozłożyste gałęzie. Ostatnie było bardzo wysokie liściaste, którego gałęzie kładły się na dach. Panowie pracowali cały dzień.
Po wycięciu dwóch dużych drzew rosnących od frontu blisko domu, wewnątrz zrobiło się jaśniej. Na back yardzie jedno drzewo zostało bardzo mocno przycięte i również na decku zawitało słońce. Odsłoniła się droga osiedlowa i dom od strony ulicy też się odsłonił.
Wykosztowaliśmy się, ale teraz można powiedzieć warto było.

5 thoughts on “Nic dobrego…”koszenie drzew”

 1. Nasza sasiadka wczoraj miala cala druzyne do obcinania drzew na naszej miedzy, wycieli dwa duze trzewa I ogololi pozostale, odslonilo sie wszystko. Ja pracujac w ogrodzie podcielam jablonki, troche sie rozpedzilam, zostalo po trzy galezie na kazdej.

  Like

  • U nas było 5 chłopa. Uwijali się jak mróweczki lecz tylko jeden wdrapywał się powyżej dach domu. Ze względu na ukształtowanie terenu i jego zalesienie wysięgnikiem nic by nie zrobili.
   To miałaś dobre cięcie. Ja nie wdrapie się na swoje drzewa aby zostawić 2 gałązki. Milego wypoczynku

   Liked by 1 person

   • Nic z odpoczynku, poszlismy na 4 godz do ogrodu, trzeba bylo pociac galezie, pien I ogolic zywoplot. Slubny wciaz nie moze pracowac wiec trzymal drabine I palil galezie. Nastawil udka z indyka nad paleniskiem, ciekawe czy bedzie zjadliwe. Teraz odkurzanie domu, ale yeah, pozniej odpoczynek.

    Like

   • A ja dziś byłam polewaczem. Krzewy nawet te starsze zaczęły wysychać, potrzebowały wody dla ochłody, bo ciągle cieplutko. A po pracy odkurzyłam parter i już zaczynam znosić izdoby na Święto Indyka.
    Miłej niedzieli

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s