Zaszczepiona

po raz drugi. Za pierwszym razem do szczepienia dałam prawe ramię, które bolało i nosiłam w nosidełku. Teraz podałam lewe. Wiadomo, prawa ręka jest nam bardziej potrzebna, chociaż i bez lewej pomocniczej byłoby bardzo trudno.

Pierwsza godzina minęła, żadnych złych objawów. Nic się nie działo. Na śniadanko – kanapka z jajkiem i avocado zakupiona w Einstein. Kawę zrobiłam już w domu. Z uwagi, że znów u mnie leje, mam przerwę od prac “polowych”.

Druga godzina. Żadnych zmian ze zdrowiem. Ogólnie nastrój minorowym. Nic się nie działo do nocy. Nie wiem kiedy gorączka mnie schwyciła, kiedy złapały mnie halucynacje, ciągłe przewracanie się z boku na bok, klękanie, kucanie na łóżku, kładłam sie wzdłuż w poprzek ze zwisem głowy i nóg. Te przewrotniki, przewalanki nie były całkiem kontrolowane. Halucynacje z jęczeniem i niemiłosiernym bólem nóg. Niewiele pamiętam z tego wszystkiego. Pamiętam ,że wykonałam telefon do córci, czy coś mówiłam nie pamiętam.

Zmęczona przewrotkami i dziwnymi halucybacjami nad ramen padłam.

Moje ciśnienie krwi było na pograniczu życia i śmierci. Temperatura ciała nie przekroczyła 39C a ja byłam i tu i tam. Dziwne? Na prawdę dziwne. Powinnam sie pocić ale mi tak było zimno, że elektryczny koc i grzejnik elektryczny nie pomógł. Odchorowałam cały tydzień. Zmęczona i wymęczona dużo spałam, mało piłam i jadłam. Córcia pilnowała mnie w dzień i w nocy. 6 kwietnia zadzwoniła pielęgniarka z zapytaniem o moje samopoczucie, po rozmowie 7 kwietnia byłam już u mojej doktorki. A co ona może powiedzieć na moje dziwne objawy? Wszystko jest dla nas zwykłych zjadaczy chleba jak i lekarzy nowością. Cenię sobie życie na taj planecie i zdaję sobie sprawę, że za kilka lat mogą objawić się jakieś powikłania poszczepienne. Wolę mieć powikłania poszczepienne za kilka lat, niż powiększyć grono aniołków, TERAZ. Nie ryzykowałam niepotrzebnie, ale i w zamknięciu nie siedziałam, więźniem z własnej woli być nie chcę.

Piątek, 9 kwietnia. Samopoczucie dobre i czuję, że energia powolutku powraca. Gór to ja przenosić nie będę, ale przynajmniej nie kładę się do łóżka co chwilę. Nic nie gotuję, piekę i ogródka kwiatowego nie pielę. Na to przyjdzie jeszcze czas. Rabatki kwiatowe nie potrzebują pielęgnacji. Przed szczepieniem wypielęgnowałam, teraz tylko mogę swoje oczy cieszyć kolorami i pachnącym kwieciem bzu korańskiego, a pachnie jak dziki polski.

Sobota powitała nas zachmurzeniem i oczekiwaniem na chociaż jedną kropelkę deszczu, była kropelka i więcej niż kropelka. Popadało solidnie, podlało rabatki a tulipanom pozbijało listki kwiatowe. Padający deszcz spowodował, że schowałam się pod kołderką i usnęłam. Jak długo spałam, nie wiem ale około 4pm pojawiło się słońce. Było pięknie na moim niebie. Cudnie w ogródku i ciepło na serduszku.

Niedziela , 11 kwietnia. Poranek powitał nas pięknym wschodzącym słońcem. Nareszcie dzisiaj poczułam prawdziwą energię jak to wsześniej bywało. Już w głowie mam dużo planów, których zrealizować jeszcze nie mogę. Możliwe że za kilka tygodni ponownie zajmę się malowaniem, tym razem całego piętra. Łazienka na parterze jeszcze musi poczekać – nastąpiła zmiana planów.

Za bardzo wszystko w życiu planujemy. I to zbyt szczegółowo, bo kiedy tylko jakiś drobiazg pierdyknie, to nie wiemy, co z tym zrobić. Natasza Socha

6 thoughts on “Zaszczepiona

 1. Oho ho, ja w tę sobotę będę pierwsze szczepienie przyjmowała. Napiszę co i jak. I mam nadzieję, że będzie dobrze. Siły, energii życzę Ci Krysiu.

  Like

  • Osłabienie trzymało mnie bardzo długo. Dopiero od kilku dni czuję się tak na 100%. Zaszczepiona ale bardziej unikam ludzi niż przed szczepieniem. Moja znajoma 2 dni po zaszczepieniu czuła się tak źle, że myślała że umrze. Jej mąż miał łagodne symptomy poszczepienne. Zależy od człowieka.
   Unikaj skupisk ludzkich, proponuję czasami nakładać 2 maseczki. Mój ortopeda ma aż 3 maseczki, jedna z nich różni się od pozostałych, no i nosi rękawiczki jednorazówki. Jak na razie jest bezpieczny. Życzę zdrówka.

   Liked by 1 person

 2. To preparaty eksperymentalne, powodują masę skutków ubocznych, wierzę, że po jakimś czasie może być jeszcze gorzej. Na dzień dzisiejszy jestem sceptyczna, moja rodzina też – nie pozwolimy sobie tego świństwa wstrzyknąć.

  Like

  • Byłam i za i przeciw. Teraz bardziej przeciw ponieważ po drugiej dawca omal nie zeszłam z tego świata. Córcia po pogotowie nie dzwoniła, bo co niby w takiej sytuacji wiedzieli i niby jak mieliby mi pomóc, wszystko było nowe. Żyję i jest w tej chwili to najważniejsze. Skutki uboczne? Ciśnienie jak mi skoczy do nieba to i ja za nim, więc wszystko mi szkodzi. Wypity kieliszek wina również. A żyć aby żyć i nie mieć żadnej radości to jest wegetacja. Konkluzja: człowiek umrze wcześniej czy później i z tym jestem pogodzona już wiele wiele lat temu.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s